Back to top

JARO v prosinci? Ano, s radostí :-)

Již sedm let si užívám JARO v prosinci, ale i v dalších měsících. Řeč je o úžasném tanečním folklórním souboru http://www.jaro-dance.cz/, který je ryze český, pražský a přesto dobývá svět. Již tolikrát jsem slyšela: „Pražáci tančí lidovky?“ Tančí, a jak! Navíc kdykoliv se přijdete podívat na tento soubor, vždy se setkáte s jarem. A to je pravda pravdoucí.

Diváky oblíbený a odborníky oceňovaný folklórní taneční soubor JARO založila v roce 1983 MgA. Živana Vajsarová, umělecká vedoucí a choreografka. Má přes 60 členů (nejmladším je 5 let) rozdělených do 4 věkových úrovní: přípravka, Pramínek, Studánka, Kalina. Soubor má navíc svoji profesionální Muziku JARA a zpěváky, která ho doprovází jak při české, tak moravské části. Originální vyšívané kroje a ručně šité kožené boty jsou samozřejmostí J

Zatímco tanečníky zvedá choreografie od podlahy, vás zatlačí do sedadel a vyrazí vám dech – doslova. Plejáda kompozic, tanečních variací, krojů, masek, hudby, zpěvu a promyšlené střídání tanečních figur představí úplně všechny členy souboru. Všichni tančí, zpívají, děti provází večerem. Zimní vystoupení vás seznámí s adventem a jeho zvyklostmi, nechybí Barborky, Perchty, Mikuláš, Anděl, Čert, Ambrož, jesličky… JARO můžete spatřit např. na Nové scéně ND, ve Vinohradském divadle či Městské knihovně a dále v rámci kulturních akcí a na tanečních festivalech doma i ve světě. Řekněte známým, vezměte své milé a děti a přijďte prožít tu správnou atmosféru jara s JAREM v každé roční době!